تعمیر و عیب یابی فشارسنج دیجیتال بازویی

نوشدارو » مجله نوشدارو » تعمیر و عیب یابی فشارسنج دیجیتال بازویی

 در گذشته، اندازه‌گیری فشار خون شما را ملزم می کرد که به مطب پزشک مراجعه کرده و به صورت دستی، آن را اندازه بگیرید، امروزه بدون هیچ زحمتی و در منزل، می‌توانید فشار خون را اندازه‌گیری کرده و مطمئن باشید که اندازه‌گیری به درستی انجام می‌شود. اگرچه اندازه‌گیری هر روزه فشار خون کاری دشوار است اما هنگامی که اندازه گیری فشار خون را بخشی از برنامه معمول خود قرار داده باشید باید کار با دستگاه فشار خون را بلد باشید تا دقیق‌ترین نتایج را بدست آورید. پس با نوشدارو همراه باشید تا درباره عیب یابی فشارسنج دیجیتالی بازویی اطلاعات بیشتری کسب کنید.

متأسفانه، اوضاع همیشه بروفق مراد پیش نمی‌رود و هنگامی که می‌خواهید فشار خون دقیق را اندازه بگیرید، یکی از ناامیدکننده ترین مواردی که ممکن است با آن روبرو شوید، پیام خطایی است که در دستگاه شما ظاهر می‌شود. این پیام‌ها غالباً مبهم هستند (چیزی مانند “خطای ۲”) و شما را به تعجب وا می‌دارد که آیا دستگاه خراب است؟

برای کمک به روشن شدن این مسائل و عیب یابی فشارسنج دیجیتالی بازویی در ادامه برخی از مشکلاتی که در دستگاه‌های اندازه گیری فشار خون مختلف با آن روبرو می‌شوید و همچنین برخی از رایج‌ترین دلایل که هنگام فشار خون سبب می‌شود پیام خطا را مشاهده کنید آورده شده است.

 

عیب یابی دستگاه فشار دیجیتالی بازویی

 

 

تعمیر فشارسنج دیجیتالی بازویی

برای تعمیر فشار سنج دیجیتالی بازویی خود حتما جدول زیر را با دقت مطالعه کنید.

کد خطا چرا این اتفاق می‌افتد؟! حل مشکل
Err فشار خون به دلیل حرکت در حین اندازه گیری ناپایدار است. دوباره امتحان کنید و مطمئن باشید که در حین اندازه گیری ساکت و ساکن می‌مانید.
Err مقادیر فشار خون سیستولیک و دیاستولیک شما در حد ۱۰ میلی متر جیوه از یکدیگر تفاوت دارد.

مقدار فشار در طول تورم افزایش نیافته است.

کاف فشار سنج را باز کرده و دوباره ببندید، اطمینان حاصل کنید که به درستی و در جای مناسب بازو قرار گرفته است.
Err CUF کاف به درستی روی بازو قرار داده نشده باشد و یا خیلی شل باشد. کاف را باز کرده و دوباره ببندید و اطمینان حاصل کنید که به درستی نصب شده باشد روی بازو. نباید کاف آنقدر شل باشد که به پایین بازوی شما بلغزد و به اندازه کافی آزاد باشد تا بتوانید چند انگشت را بین کاف و بازوی خود قرار دهید.
E مانیتور نبض شما را به درستی تشخیص نمی‌دهد. کاف را باز کرده و دوباره ببندید، اطمینان حاصل کنید که به درستی و در جای مناسب روی بازو قرار گرفته است.
Err E مشکلی در دستگاه وجود دارد. باتری‌ها را بیرون بیاورید، دکمه روشن و خاموش را فشار داده و باتری‌ها را دوباره وارد کنید. پس از آن، اگر هنوز این خطا را مشاهده کردید، برای پشتیبانی با شرکت تماس بگیرید.
Err 9 مشکلی در دستگاه وجود دارد. باتری‌ها را بیرون بیاورید، دکمه روشن و خاموش را فشار داده و باتری‌ها را دوباره وارد کنید. پس از آن، اگر هنوز این خطا را مشاهده کردید، برای پشتیبانی با شرکت تماس بگیرید.
خطای ۱۰/۱۱ مانیتور با دستگاه دیگری جفت نشد (مانند تلفن هوشمند یا رایانه لوحی) باتری‌ها را بیرون بیاورید و دوباره بگذارید، دوباره امتحان کنید.

 

عیب یابی فشار سنج دیجیتالی

 

 

عیب یابی فشارسنج دیجیتالی بازویی

همانطور که مشاهده می‌کنید، اشکال در فرم یا دستگاه نامناسب دلیل اصلی بیشتر پیام‌های خطا و قرائت‌های نادرست است. در اینجا برخی از مهمترین دلایل این مسائل ذکر شده است:

 

حرکت بیش از حد

هر حرکتی که هنگام اندازه گیری فشار خون انجام دهید می‌تواند باعث نوسانات چشمگیر فشار اندازه گیری شده شود.

 

کاف به درستی نصب نشود

اگر کاف شما خیلی بزرگ یا خیلی کوچک است یا خیلی محکم یا شل دور بازو بسته شده باشد، ممکن است اندازه گیری دقیقی نداشته باشید یا دستگاه شما نتواند اندازه گیری را به درستی ثبت کند.

 

شلنگ هوا دستگاه را مسدود کند

ممکن است یک نشتی در لوله، اتصال یا کاف وجود داشته باشد. با گوش دادن به شلنگ ، اتصال دهنده و کاف برای صدای هوا می‌توانید نشتی را بررسی کنید. مطمئن شوید که شلنگ را فشار نمی‌دهید و آن را گره خورده یا دور هر چیزی نمی‌پیچید.

 

موقعیت نامناسب کاف روی بازو

باید بازوی خود را در سطح قلب و کمی فاصله بین بازو و پهلو قرار دهید.

 

تعمیر فشارسنج دیجیتالی بازویی

 

 

کمبود باتری

این امر اغلب دلیل عدم باد شدن کاف است، زیرا پمپ دستگاه شما برای باد کردن کاف شما به مقدار مشخصی شارژ نیاز دارد. نماد کمبود باتری را در دستگاه خود بررسی کنید و در صورت لزوم باتری را تعویض کنید.

 

مقاله مرتبط: مقایسه فشارسنج عقربه ای و دیجیتال

 

عیب یابی دستگاه فشارسنج دیجیتالی

همراه با پیام‌های خطا، ممکن است در حال خواندن فشار خون باشید که متوجه شوید عدد درست به نظر نمی‌رسد. این به این خاطر است که به دلیل رژیم غذایی، استرس یا سایر عوامل ممکن است فشار خون شما افزایش یافته باشد، یکسری نکات را لازم است رعایت کنید تا بهترین خوانش را داشته باشید:

  • درحین اندازه گیری فشار خون صحبت نکنید، صحبت کردن در طول یک تست می‌تواند تا ۱۰ امتیاز به خواندن شما اضافه کند.
  • کاف را روی پوست برهنه خود قرار دهید،  نیم سانتی متر بالاتر از خم شدن آرنج خود آن را قرار دهید. داشتن لباس بین کاف و پوست می‌تواند تا ۵۰ میلی متر جیوه به میزان خوانایی اضافه کند.
  • پاها را روی زمین صاف  نگه دارید و از قرار دادن آن‌ها به صورت ضربدری خودداری کنید وارد شدن فشار به رگ‌ها می‌تواند خواندن شما را بالا‌تر ببرد.
  • کافئین، دود و نوشیدن الکل را تا ۳۰ دقیقه قبل از تست متوقف کنید، چراکه کافئین و نیکوتین هر دو می‌توانند فشار خون شما را افزایش دهند.
  • برای استفاده از فشارسنج دیجیتالی بازویی باید آستین لباس خود را تا جایی که امکان دارد بالا بزنید، حال اگر آستین تنگ باشد و روی دست فشار وارد کند باید لباس را کامل درآورد.

 

تعمیر فشارسنج دیجیتالی

 

  • کاف باید از جهت صحیح روی بازو قرار بگیرد. اکثر فشارسنج‌‌ها روی کاف خود به شکل تصویری نحوه بستن صحیح کاف را آموزش می‌‌دهند. نکته مهم دیگر این است که کاف نباید خیلی سفت یا شل باشد.
  • برای اندازه‌‌گیری فشار باید فشارسنج هم‌ سطح قلب قرار بگیرد و در یک راستا قرار بگیرد.

 

مقاله پیشنهادی: نحوه گرفتن فشار خون با دستگاه دیجیتالی

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست