راه‌های درمان عدم نعوظ بیماران دیابتی

نوشدارو » مجله نوشدارو » دیابت » راه‌های درمان عدم نعوظ بیماران دیابتی

احتمال ابتلا به اختلال نعوظ در بیماران دیابتی در سن جوانی تا دو برابر بیشتر از سایر مردان است. افراد مبتلا به دیابت نیز باید بتوانند به اندازه فردی که به بیماری مبتلا نیست از رابطه‌ی جنسی لذت ببرد.

به طور کلی، مردان مبتلا به دیابت می‌توانند درگیر طیف وسیعی از مشکلات جنسی از کاهش میل جنسی تا بروز مشکلاتی در نعوظ شوند. اما متخصصان بر این باورند که کنترل درست دیابت می‌تواند از بروز مشکلات جنسی پیشگیری کرده یا مسائل موجود را ملایم تر و درمان آن را آسان‌تر کند. تاثیر دیابت بر ناباروری مردان عنوان مقاله‌ی دیگری است که به توضیح مشکلات جنسی مردان دارای دیابت می‌پردازد.
در این مقاله برخی از رایج‌ترین نگرانی‌های جنسی و نحوه پیشگیری و درمان آن‌ها آورده شده است.

اختلال نعوظ در بیماران دیابتی*برای نعوظ، مردان به عروق خونی سالم، اعصاب، هورمون‌های مردانه و تمایل به تحریک جنسی نیاز دارند.

 

اختلال نعوظ در بیماران دیابتی

اختلال نعوظ (ED) به معنای عدم توانایی در نعوظ یا نگه داشتن آن است. البته، همه مردان خصوصا با افزایش سن، در نعوظ دچار مشکلاتی می‌شوند. اما اگر شما به دیابت مبتلا باشید، احتمال ابتلا به اختلالات نعوظ در سن جوانی تا دو برابر بیشتر از سایر مردان افزایش می‌یابد.

آسیب عصبی و شریانی ناشی از کنترل ضعیف دیابت دلیل اصلی این اختلال است چرا که دیابت باعث اختلال جریان خون در آلت تناسلی شما شده است، دلیل دیگر آن می‌تواند مربوط به کند شدن جریان خون در قلب باشد.
اختلال نعوظ در بیماران دیابتی و غیر آن، می‌تواند باعث تضعیف روحیه، کاهش اعتماد به نفس و ایجاد استرس و افسردگی در روابط شما و همسرتان شود.

کاهش تمایل جنسی

اگر تمایلی به رابطه جنسی ندارید، ممکن است دچار کاهش تستوسترون شده باشید. کاهش تستوسترون در مردان با افزایش سن شیوع بیشتری دارد. اما داشتن دیابت، به خصوص اگر نوع ۲ باشد یا اضافه وزن (یا هر دو)، احتمال ابتلا به آن را دو برابر می‌کند.
افراد درگیر با تستوسترون پایین در بسیاری از زمینه‌های زندگی دچار مشکل می‌شوند، فرد در این حالت ممکن است دچار کاهش انرژی، تضعیف قدرت عضلانی، مشکلات روحی، میل جنسی پایین، نعوظ کم و ضعیف‌تری داشته باشید.

 

درمان عدم نعوظ بیماران دیابتی

اغلب افراد، در مرحله‌ای از زندگی، چه دیابت داشته باشند و چه نداشته باشند، دچار مشکلات جنسی خواهند شد. ابتلا به دیابت به این معنی نیست که به طور خودکار دچار مشکلات جنسی خواهید داشت، بلکه به این معنی است که این افراد احتمالا بیشتر در معرض خطر اختلال عملکرد جنسی قرار دارند. این یکی از عوارض دیابت است و به دلیل بالا رفتن سطح قند خون و همچنین فشار خون بالا و چربی‌های خون (کلسترول) اتفاق می‌افتد .
کنترل خوب دیابت، فشار خون و کلسترول راه شماره ۱ پیشگیری و کمک به تسکین مشکلات جنسی است. این یک استراتژی برد-برد است: شما سالم‌تر خواهید بود و رابطه جنسی بهتری نیز خواهید داشت.

اختلال نعوظ در بیماران دیابتی*مایعات زیاد بنوشید و اگر نیاز به رفتن دستشویی دارید آن را به تاخیر نیندازید.

 

درمان مشکلات جنسی بیماران دیابتی

در صورت نیاز وزن کم کنید

وزن اضافی احتمال بروز مشکلاتی مانند آسیب عصبی را افزایش می‌دهد در این شرایط بدن نمی‌تواند از انسولین استفاده کند و همچنین احتمال کم شدن تستوسترون در این شرایط بسیار بیشتر است، بررسی‌ها نشان می‌دهد اگر دچار اضافه وزن یا چاقی هستید با کاهش فقط ۵٪ از وزن بدن خود در عرض چند هفته نعوظ بهتر و میل جنسی بیشتری خواهید داشت.

 

سیگار نکشید

استفاده از دخانیات، از جمله سیگار کشیدن، رگ‌های خونی شما را باریک می‌کند، که می‌تواند منجر به اختلال نعوظ یا بدتر شدن آن شود. سیگار کشیدن همچنین می‌تواند سطح اکسید نیتریک شیمیایی را کاهش دهد، که به بدن شما اجازه می‌دهد خون در آلت تناسلی شما جریان یابد.

 

تکان بخورید

لم دادن روی کاناپه و بی‌حرکت ماندن احتمال ابتلای شما به مشکلات نعوظ را افزایش می‌دهد. ورزش منظم به جریان خون کمک می‌کند و از شما در برابر اختلال نعوظ محافظت می‌کند.

 

خجالت را کنار بگذارید

با دکتر خود صحبت کنید، خجالتی نباشید؛ پزشک می‌تواند به شما کمک کند تا دلیل اصلی مشکل را مشخص کرده و شما را به سمت درمان مناسب راهنمایی کند.

در مورد داروهای خود اطلاعات کسب کنید، این دلیل دیگری برای صحبت با پزشک است. ممکن است دارویی مصرف کنید که باعث عوارض جانبی جنسی شود. به عنوان مثال، برخی از داروهای فشار خون می‌توانند باعث اختلال در نعوظ شوند و برخی از داروهای ضد افسردگی می‌توانند میل جنسی را کاهش دهند.

 

دارو‌های خوراکی

داروهای خوراکی سیلدنافیل سیترات (ویاگرا)، تادالافیل (سیالیس) و واردنافیل HCI (لویترا، استاکسین) جریان خون را به آلت تناسلی حین تحریک افزایش می‌دهند. شایع‌ترین عوارض جانبی داروها مانند سردرد و گرفتگی بینی معمولاً خفیف و موقتی است. داروهای خوراکی متداول‌ترین روش درمانی هستند و برای ۶۰٪ از مردان دیابتی که آنها را مصرف می‌کنند تاثیر خوبی داشته‌اند.

 

تزریق آلپروستادیل

این دارو خون رسانی در رگ‌های خونی آلت تناسلی را افزایش می‌دهد، می‌توانید هفته‌ای سه بار آن را در قاعده آلت تناسلی خود تزریق کنید. نکات منفی اصلی آن احساس سوختن در بیضه‌ها و نعوظ طولانی مدت است.

 

شیاف

اگر سایر گزینه‌های درمانی برای شما مناسب نباشد، پزشک ممکن است برای شما شیاف را تجویز کند، شیاف را در نوک آلت تناسلی خود قرار می‌دهید تا عضلات را شل کرده و خون رسانی در رگ‌های خونی را افزایش دهد. می‌توانید دو بار در روز از آن استفاده کنید. شیاف در حدود ۳۵٪ از مردان عملکرد مناسبی دارد.

 

دستگاه وکیوم ( پمپ آلت تناسلی)

این دستگاه‌ها که از طریق پیشخوان در داروخانه‌ها موجود است، خون را به آلت تناسلی می‌کشد و به سخت شدن آن کمک می‌کند. وقتی که به کمک پمپ خون را در آلت خود نگه داشتید و به نعوظ رسیدید حلقه ی پلاستیکی متناسب با سایز آلت خود را به دور قاعده ی آلت خود می‌بندید. این امر با قرار دادن خون در آلت شما به حفظ نعوظ کمک می‌کند.
لازم به یادآوری است که استفاده از دستگاه وکیوم اختلال نعوظ را درمان نمی‌کند بلکه به ایجاد و حفظ آن کمک می‌کند

درمان عدم نعوظ بیماران دیابتی*دیابت می‌تواند به عروق خونی و اعصابی که نعوظ را کنترل می‌کنند آسیب برساند.

 

کاشت آلت تناسلی

اگر مبتلا به دیابت پیشرفته و اختلال نعوظ شدید هستید و درمان‌های دیگر برای شما مناسب نبوده، کاشت آلت تناسلیکاشت آلت تناسلی، احتمالا بهترین گزینه خواهد بود.
ایمپلنت آلت، دستگاهی است که طی یک عمل جراحی از راه برش ایجاد شده در کیسه بیضه یا در پایین شکم، دقیقاً بالای آلت، داخل آلت قرار داده می‌شود. پروتز آلت تناسلی در دو نوع بادی و غیر بادی وجود دارد.

 

درمان تستوسترون

تستوسترون مهم‌ترین هورمون جنسی مردانه است که دیابت و افزایش سن، هر دو میزان آن را کاهش می‌دهند، کاهش تستوسترون می‌تواند تأثیر زیادی در زندگی شما بگذارد، اما خبر خوب این است که درمان آن بسیار آسان است، می‌توانید از قرص و دارو، پچ‌ها یا برچسب‌های پوستی، ژِل‌های موضعی یا تزریق، برای درمان کمبود تستوسترون استفاده کنید.
درمان تستوسترون می‌تواند انرژی، میل جنسی، نعوظ، توده عضلانی و خلق و خوی شما را تقویت کند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست