راهنمای خرید بهترین بالش طبی برای خواب

نوشدارو » مجله نوشدارو » راهنمای خرید بهترین بالش طبی برای خواب

استفاده از بالش نامناسب می‌تواند یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای دعوت از استرس، تنش و درد در گردن، شانه‌ها و حتی ستون فقرات باشد. برعکس آن، خوابیدن با بالشی که موقعیت راحتی را ایجاد می‌کند و سر، گردن و ستون فقرات را در یک راستا قرار می‌دهد، می‌تواند یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای داشتن خوابی آسوده و جلوگیری از آسیب جدی ارتوپدی باشد. در ادامه توصیه‌هایی به عنوان “راهنمای خرید بالش طبی” آورده‌ایم، اگر شما هم به دنبال داشتن خوابی آسوده و به دور از تنش هستید،‌ این نوشته را از دست ندهید. با نوشدارو همراه باشید.

 

راهنمای خرید بالش طبی

در کنار فواید سلامتی بی‌شمار بالش طبی مناسب، بالش استاندارد می‌تواند نحوه خوابیدن را نیز دگرگون کند. در ادامه، ویژگی‌های متداول بالش طبی را بیان کرده‌ایم تا به شما کمک کند، سردرگمی برای یافتن ویژگی‌های یک بالش مناسب را متوقف کنید. در مورد پر کننده‌های بالش انواع مختلفی وجود دارد. با این وجود دو نوع اصلی، پر کننده‌های طبیعی و مصنوعی هستند که هر دو راحتی و پشتیبانی لازم را ارائه می‌دهند.

 

راهنمای خرید بهترین بالش طبی

 

 

بالش‌های طبیعی

این نوع از بالش ها برای تمامی افراد مناسب هستند و فقط در شرایط تجویز دکتر نباید از آنها استفاده نکنید؛ در غیر این این صورت مانعی برای استفاده وجود ندارد. این نوع بالش ها شامل موارد زیر می شود:

 

پرکننده‌های پنبه‌ای و پشمی

افرادی که آلرژی دارند و یا به بیماری تنفسی و آسم مبتلا هستند، بهتر است از پر کننده‌های پنبه‌ای و پشمی خودداری کنند. همچنین بهتر است از بالش‌هایی که با پنبه و پشم‌ تهیه شده‌اند برای کودکان و سالمندان استفاده نشود. بالش‌های پنبه‌ای و پشمی سفت هستند و برای کسانی که رو به پشت می‌خوابند، مناسب نیستند. با این حال، این بالش‌ها به دلیل گرم بودن، برای فصل سرد سال انتخاب مناسبی‌اند.

 

بالش‌‌های کرک و پر

بهترین بالش‌ها از کرک و پر هستند. در واقع کرک و پر به عنوان بهترین مواد پرکننده شناخته شده‌اند که از سر و گردن محافظت بیشتری می‌کند. این بالش‌ها از فرو رفتن سر در میان بالش جلوگیری می‌کنند و به میزان کمی در افراد ایجاد آلرژی می‌کنند.

 

 

راهنمای خرید بالش طبی برای خواب

 

 

بالش‌های مصنوعی

برخی از بالش ها که با  نام بالش های مصنوعی شناخته می شوند نیز شامل مواردی می شوند که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد.

 

بالش با الیاف هالو (Hollow fibers)

الیاف هالو (Hollow fibers) دارای ظرفیت گنجایش هوا در فضای درونی خود هستند. و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که خاصیت برگشت پذیری بسیار بالایی دارند. این بالش‌ها از ترکیب پلی استر کلاسیک و فضای توخالی مانند ساخته شده‌اند، این ترکیب ویژه راحتی و پشتیبانی لازم از سر را ایجاد می‌کند.

 

بالش مموری فوم

بالش‌های مموری فوم از مواد پالاستیک ساخته شده‌اند و دارای کیفیت بی‌نظیری در کاهش فشار هستند، بهترین بالش‌های مموری فوم باعث می‌شوند سر، گردن و شانه‌ها در وضعیت طبیعی قرار گیرند. این بالش‌ها به جای وارد کردن فشارهای اضافی به سر، طبق گردن و شانه‌های شما قالب می‌گیرند. این بدان معناست که گردن به راحتی پشتیبانی خواهد شد و برای افرادی که از درد گردن رنج می‌برند این بهترین انتخاب برای خوابیدن در هر مدلی است.

 

بالش‌های ضد حساسیت

تحقیقات نشان داده است که پس از ۲ سال استفاده، ۱۰٪ از وزن یک بالش را هیره‌های گرد و غبار (زنده یا مرده) و فضولات آن‌ها تشکیل می‌دهند. بنابراین اگر آلرژی زیادی دارید و یا پوست حساسی دارید، استفاده از بالش‌های ضد حساسیت می‌تواند به شما کمک کنند.

 

راهنمای خرید بالش طبی

 

 

بالش‌های ActiGel

این نوع بالش‌ها برای مبتلایان به آسم و آلرژی انتخاب مناسبی است و همچنین به عنوان بالش‌های خنک نیز شناخته می‌شوند، این بالش‌ها به طور خاص با لایه‌ای از ژل اکتی و مواد تنفسی طراحی شده‌اند که باعث گردش هوا در بالش می‌شود و از بو گرفتن آن جلوگیری می‌کند انعطاف پذیری بالش طبی باعث می‌شود تا ستون فقرات شما در یک راستا به طور طبیعی قرار بگیرد و از فشار به سر و گردن شما جلوگیری می‌کند.

 

تعداد دفعات تعویض بالش

بالش‌ها به متوسط باید هر ۲ سال یک‌بار تعویض شوند، با این حال، اگر بالش شما تغییر رنگ داده است، احساس خس خس و یا گرفتگی در بینی می‌کنید، این احتمال وجود دارد که در بالش شما مقدار زیادی گرد و غبار یا عرق انباشته شده باشد و زمان آن رسیده که بالش خود را عوض کنید.

 

نحوه انتخاب بالش

تنوع بالش‌ها بسیار زیاد است و فهمیدن این که کدام بالش انتخاب بهتری است تقریبا کار دشواری است. یک نکته کاربردی می‌تواند این باشد که بالش خود را بر اساس تشک خود انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر تشک مموری فوم دارید، بالش مموری فوم می‌تواند به خوبی از سر و گردن شما پشتیبانی کند. علاوه بر این، بهترین نوع بالش برای شما بر اساس وضعیت خواب و هرگونه شرایط جسمی، یعنی گردن درد یا بارداری شما تعیین می‌گردد.

بهترین بالش‌ برای نحوه خوابیدن

در این بخش از مقاله راهنمای خرید بالش طبی برای خواب، به شما بهترین بالش برای هر نوع خوابیدن را معرفی می کنیم. ابتدا به نحوه خوابیدن خود توجه کنید. شناسایی موقعیت اولیه خواب و نقاط فشار می‌تواند بر نوع بالش توصیه شده تأثیر بگذارد تا حداکثر راحتی و پشتیبانی را برای شما فراهم کند.

 

بهترین انتخاب برای افرادی که به پهلو می‌خوابند

افراد که عادت دارند به سمت پهلوها بخوابند، می‌توانند از بالش‌های سفت با ارتفاع متوسط استفاده کنند تا فاصله بین گوش و شانه‌‌ها پر شود در عین حال توصیه می‌شود یک بالش نازک و سفت در بین زانوها هم استفاده شود تا بین باسن، زانوها و پاها تعادل برقرار شود. برای این افراد بالش‌های مموری فوم گزینه خوبی است.

 

راهنمای خرید بالش

 

 

بالش مناسب برای افرادی که روی شکم می‌خوابند (دمر)

برای خوابیدن روی شکم بهتر است یک بالش با ارتفاع کوتاه و نرم را انتخاب کنید. پر کننده‌های طبیعی مانند پر و کرک گزینه مناسبی برای شما خواهد بود، چرا که این مواد نرم‌تر هستند و به شما کمک می‌کنند ستون فقرات خود را از حالت طبیعی خارج نکنید.

 

بهترین بالش‌ برای افرادی که به پشت می‌خوابند

یک بالش با ارتفاع متوسط برای افرادی که به پشت می‌خوابند توصیه مناسبی است، مواد پر کننده این بالش‌ها اگر از الیاف یا پشم باشد می‌تواند پشتیبانی مناسبی را برای کمک به حفظ وضعیت طبیعی بدن در خواب بدون فشار دادن سر به جلو فراهم آورد.

 

بالش‌های بارداری

بالش‌های مخصوصی برای خانم‌های باردار طراحی شده‌اند که معمولاً به شکل C یا U طولانی و بلند هستند و در اطراف برجستگی‌ها قالب می‌گیرند. این‌ها می‌توانند سر را پشتیبانی کرده و بین زانوها قرار بگیرند و از کل بدن پشتیبانی کنند. اگر به چنین بالش بزرگی علاقه ندارید که فضای زیادی را اشغال کند، بالش‌های معمولی با سایز کوچک‌تری وجود دارد که می‌تواند به شما در سهولت بارداری کمک کند. به عنوان مثال‌، بهترین انتخاب در زمان بارداری می‌تواند بالشی باشد که از گرم شدن بیش از حد شما جلوگیری کند. به همین دلیل ما یک بالش ActiGel را برای خنک و ریلکس نگه داشتن شما در طول شب توصیه می‌کنیم.

در آخر هم به شما پیشنهاد می کنیم که از مقاله نحوه استفاده صحیح از بالش طبی دیدن کنید. در ضمن امیدواریم که از این مقاله نهایت اسفاده را برده باشید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست