آرتروزی ها در مصرف لبنیات دقت کنند! (تاثیر لبنیات بر آرتروز )

نوشدارو » مجله نوشدارو » آرتروز » آرتروزی ها در مصرف لبنیات دقت کنند! (تاثیر لبنیات بر آرتروز )

مصرف لبنیات یکی از مواردی است که نظرات طبی پیرامون آن چندگانه و متفاوت شده است. به تبع این امر، توصیه یا عدم توصیه آن برای بیماران مبتلا به آرتروز پرسشی است که ذهن بسیاری را به خود مشغول کرده است و می توان گفت یک پاسخ واحد، روشن و قطعی برای آن ارائه نشده است. در این مطلب قصد داریم به صورت دقیق تری به تاثیر لبنیات بر آرتروز بپردازیم.

برای تکمیل مطالب فوق پیشنهاد میشود مطلب “راه های تشخیص آرتروز که بهتر است ان ها را بشناسید” را مطالعه نمایید.

 

استدلال طرفداران مصرف لبنیات برای آرتروز

 

چنانچه گشتی در سایت های طبی و پزشکی بزنیم، خواهیم دید که مصرف انواع لبنیات برای بیماران مبتلا به آرتروز و تاثیر لبنیات بر آرتروز نه تنها مضر دانسته نشده بلکه تقریبا به طور جدی توصیه شده است.

علت این توصیه، شناخت پزشکان از لبنیات به عنوان منبع کلسیم است. میزان کلسیم موجود در لبنیات بالاست و به همین دلیل بنابر نظر اکثر پزشکان طب مدرن نقش مهم و موثری در رشد استخوان ها، افزایش استحکام آن ها و تقویت مفاصل دارد و بنابراین از بروز آرتروز جلوگیری می کند.

این دسته از کارشناسان به ویژه مصرف سه لیوان شیر در روز و نیز ماست (خصوصا از نوع ماست های پروبیوتیک را توصیه می کنند.

 

نگاهی دقیق تر به توصیه مصرف لبنیات و تاثیر لبنیات بر آرتروز

 

اظهار نظرهای مبتنی بر مفید بودن لبنیات بسیار کلی است، حال آن که لبنیات بسیار متنوع است و هر نوع آن ویژگی ها و خواصی دارد که با نوع دیگر تفاوت کامل دارد.

برای مثال خامه نوعی از لبنیات است که چربی بسیار بالایی دارد حال آن که دوغ، آن میزان چربی را ندارد. شیر، حاوی قند است، حال آن که پنیر محصولی دارای نمک است و بنابراین تاثیری که بر بدن می گذارد قطعا متفاوت است.

بنابراین طبیعی است که در افراد متفاوت، چه سالم و چه مبتلا به بیماری های گوناگون یک توصیه کلی مبتنی بر سودمندی لبنیات به طور مطلق توصیه ای علمی و دقیق نیست.

 

نگاه طب سنتی به تاثیر لبنیات بر آرتروز

 

مضرات لبنیات برای بیماران مبتلا به آرتروز

 

علی رغم توصیه پزشکان مبنی بر مصرف لبنیات به عنوان منابع غنی کلسیم، طبق تجربه ای که بسیاری از بیماران مبتلا به آرتروز و سایر بیماری های استخوان و مفاصل داشته اند، پس از مصرف برخی لبنیات، چون شیر، ماست و پنیر، در این بیماران تشدید درد ها و ناراحتی های آرتروزی رخ داده است.

علت این امر آن است که لبنیات در بسیاری از مواقع سبب افزایش التهاب می شوند. و از آن جا که بیماری آرتروز مربوط به مفاصل است، با تشدید التهاب در نقاط مفصلی، بیمار احساس افزایش درد و ناراحتی می کند.

 

نگاه طب سنتی به تاثیر لبنیات بر آرتروز و مصرف آن برای بیماران

 

از دیدگاه طب های سنتی و اسلامی، بیماری آرتروز که از بیماری های مفصلی است در اثر غلبه سردی و تری در بدن ایجاد می شود.
با توجه به این که در لبنیات خصوصا شیر و ماست، سردی و تری وجود دارد، پس مصرف این مواد لبنی سبب تشدید مشکلات خواهد شد.

البته همه انواع لبنیات در دیدگاه طب سنتی یکسان نیستند. برای مثال کره از جمله لبنیات گرم است. همچنین این طب راه هایی برای علاقه مندان به لبنیات ارائه می دهد و آن مصرف همراه با مصلح است.

برای مثال شیر را می توان با عسل یا زنجبیل میل کرد که سردی آن را می کاهد. همچنین مصلح ماست، سبزیجاتی گرم چون آویشن، نعناع، کاکوتی، و پونه هستند. مصرف ماست با نمک نیز از جمله توصیه های طبیبان سنتی است.

 

تاثیر لبنیات بر آرتروز

 

مبتلایان به آرتروز چه نکاتی را در مصرف لبنیات رعایت کنند؟

 

چنان که تا بدین جا دیدیم، لبنیات را نمی توان به طور مطلق از جمله غذاهای ضد آرتروزغذاهای ضد آرتروز دانست و یا در نقطه ی مقابل، در گروه مواد غذایی مضر برای آرتروز گنجاند.

اگر مبتلا به آرتروز هستید، توصیه این نیست که لبنیات را حذف کنید بلکه باید در مصرف لبنیات به این نکات توجه کنید:

۱- مصرف فراوان هر ماده غذایی (با هر میزان سودمندی) منطقی نیست. تعادل را در رژیم غذایی تان حفظ کنید و از زیاده روی پرهیز کنید.

۲- کلسیم مورد نیاز بدن خود را می توانید از منابع غیر لبنی نیز تامین کنید. برای مثال از پروتئین های گیاهی و مکمل های حاوی امگا۳ استفاده کنید.

۳- به مصرف لبنیات همراه با مصلح آن ها توجه داشته باشید و آن ها را به تعادل برسانید.

 

نگاه طب سنتی به تاثیر لبنیات بر آرتروز

 

۴- تا حد ممکن از مصرف مواد لبنی همراه با گوشت و ماهی پرهیز کنید. ماست به یکی از موارد همیشگی سفره های ما تبدیل شده در صورتی که درست نیست کنار غذاهای گوشتی مصرف شود.

«کم خوردن و همیشه خوردن» شعار دیرین سلامتی ماست. برای مبتلایان به آرتروز نیز این اصل ثمربخش است و این عزیزان چنانچه به لبنیات علاقه مندند، می توانند با توجه به نوع مواد لبنی، کنترل میزان و زمان مصرف، از آنچه دوست دارند، بهره مند شوند. برقراری تعادل در برنامه غذایی از راز های مهم سلامتی است.

 

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست