همه چیز درباره انتخاب بهترین زانوبند برای آرتروز

نوشدارو » مجله نوشدارو » آرتروز » همه چیز درباره انتخاب بهترین زانوبند برای آرتروز

یکی از بیماری های شایعی که با افزایش سن، اکثریت جامعه به آن مبتلا می شوند آرتروز است. اتفاقی که در آرتروز می افتد این است که غضروف مفاصل تحلیل رفته و به مرور زمان تخریب می شوند و در نتیجه استخوان زیر غضروف درگیر شده و سبب التهاب و درد می شود. ممکن است این عارضه در مفاصل مختلف بدن همچون، دست، آرنج، پا، زانو، ران و حتی ستون فقرات رخ دهد. پس با نوشدارو همراه باشید تا بهترین زانوبند برای آرتروز را بشناسید.

برای دلایل بروز این بیماری، پزشکان عوامل زیادی را دخیل می دانند، اما از مهمترین عواملی که می تواند خطر بروز این بیماری را افزایش دهد می توان به چاقی، افزایش سن، فعالیت هایی که فشار به مفاصل را بیشتر می کند اشاره کرد.

آرتروز زانو

یکی از مهم ترین دلایل آرتروز زانو، افزایش سن است با این حال بسیاری از افراد جوان نیز ممکن است به این بیماری مبتلا شوند. همانطور که قبلا هم گفته شد ژنتیک هم در ابتلا به این بیماری بی تاثیر نیست. از علائم شایع آرتروز زانو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در هنگام حرکت دادن زانو و مخصوصا در پایان روز درد شدیدی دارد و با کمی استراحت، درد آن آرام می گیرد.
  • بعد از دقایقی استراحت دادن به زانو، احساس خشکی در زانو کرده، که با دقایقی حرکت دادن آن این خشکی برطرف خواهد شد.
  • شنیدن صدای قیژ قیژ یا تق تق در زانو از علائم دیگر آرترز زانو خواهد بود
  • ورم زانو که بر اثر تجمیع مایع مفصلی به وجود می آید از دیگر علائم آرتروز زانو می باشد.

 

آرتروز زانو

 

درکل یکی از راه عدم ابتلا به آرتروز، بهره‌مندی از یک رژیم غذایی سالم و ورزش کردن می باشد تا وزن شما را متناسب نگه دارد. در ادامه مطلب قصد داریم تأثیر زانوبند طبی برای آرتروز را از زوایای مختلف با هم بررسی کنیم. پس اگر شما هم به دنبال بهترین زانوبند برای آرتروز هستید در ادامه با ما همراه باشید.

درمان آرتروز زانو با بهترین زانوبند برای آرتروز

باید به این حقیقت اذعان کرد که هیچ راه حلی برای درمان قطعی آتروز زانو کشف نشده است. راه حل های موجود تنها به تسکین درد کمک خواهد کرد و همچنین مانع پیشروی و افزایش این بیماری خواهد شد. راه حل های گوناگونی از این جنس بیان شده اند مانند: استفاده از داروهای غضروف ساز و همچنین داروهای مسکن، جراحی، فیزیوتراپی و ورزش، تزریق ژل بین مفاصل، استفاده از زانوبند طبی برای آرتروز.

بهترین زانوبند برای آرتروز، زانو بندهای طبی مخصوصی هستند که برای کاهش بار وارد شده به زانو تولید شده اند. در واقع زانوبند آرتروز با تغییر زاویه بین استخوان ساق و ران پا ، نیرو و فشار را از بخش بیشتر آسیب دیده مفصل زانو به بخش کمتر آسیب دیده انتقال میدهد و در نتیجه از درد زانو کم می کند.

چرا که در آرتروز زانو همیشه یک طرف از غضروف زانو بیشتر تحلیل و فرسایش یافته که همین امر باعث می شود زاویه ی بین استخوان ران و ساق پا غیر طبیعی شود و این دو استخوان در یک سمت سایش بیشتری روی هم داشته باشند. در نتیجه اگر از بهترین زانوبند برای آرتروز استفاده شد علاوه بر کاهش درد زانو، توانایی بیمار در انجام فعالیت های روزانه بهبود خواهد یافت.

 

درمان آرتروز زانو

 

زانوبند طبی برای آرتروز چگونه عمل می کند؟

تحلیل و فرسایش یک طرف مفصل زانو که در بالا به آن اشاره شد باعث انحراف راستای زانو و ایجاد پای پرانتزی می شود در نتیجه فشار روی زانو بالاتر خواهد رفت و دردهای شدید تری متوجه بیمار خواهد شد. استفاده از بهترین زانوبند برای آرتروز، فشار بر روی قسمت های آسیب داده را تا حدی کمتر خواهد کرد و در نتیجه درد بیمار را تسکین خواهد داد.

بهترین زانوبند برای آرتروز طوری طراحی شده که تماس بین استخوان‌ها را کمتر خواهد کرد و در نتیجه هنگام کار کردن و یا دویدن درد کمتری در زانوها احساس خواهد شد. همچنین زانوبند آرتروز از طریق فشرده ‌سازی قابل تنظیم، به شما این امکان را می دهد که درد و تورم مربوط به آرتروز را کاهش دهید.

در واقع باید گفت زانوبند آرتروز به شکل راحتی بر روی زانو قرار می‌گیرد و با حمایت از آن باعث فشرده ‌سازی مفصل و تأمین حمایت از بافت‌های نرم تر مانند ماهیچه‌ ها و رباط‌ ها می شود، همچنین با گرم کردن زانو و افزایش خون رسانی در آن، باعث می شود تا روند تسکین درد و آسیب دیدگی تسریع پیدا کند.

انتخاب بهترین زانوبند برای آرتروز

با توجه به اینکه انواع متنوع زانوبند آرتروز در بازار موجود است ، در هنگام خرید زانوبند طبی برای آرتروز باید به این نکته توجه داشت که بهترین زانوبند برای آرتروز زانو ، زانو بندی است که پوست اطراف زانو را کمتر تحریک کند و دامنه حرکت مفصل زانو را متاثر و محدود نسازد. همچنین با مشورت با پزشک و فیزیوتراپ شما خواهید توانست در انتخباب بهترین زانوبند برای آرتروز موفق عمل کنید چرا که انتخاب نادرست زانوبند آرتروز می‌تواند باعث ناراحتی شما شود و یا حتی در مواردی صدمه بیشتری به زانوان شما وارد سازد.

 

زانوبند طبی

 

همچنین پیشنهاد ما به شما خواندن مقاله راهنمای خرید زانوبند طبی می باشد؛ درواقع شما پس از خواندن این مقاله می توانید به راحتی بهترین زانوبند طبی را برای خودتان خریداری کنید.

مزایا و تأثیر زانوبند طبی برای آرتروز

علاوه بر مزایایی که بالاتر به آن اشاره شد می توان موارد زیر را به عنوان دیگر مزایای بهترین زانوبند طبی برای آرتروز بیان کرد، به عنوان مثال نگهدارنده ‌ی زانو، ایجاد ثبات و پایداری زانو، کاهش‌ دهنده درد زانو و همچنین پیشگیری از وارد آمدن آسیب مجدد به زانو، بهبود آسیب‌دیدگی رباط ‌ها، تقویت حس احتیاط و مراقبت نیز از مزایای انتخاب یک زانوبند خوب می باشد.

 

آرتروز

 

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست